УВЕР ЙОГЫН

Тӱлыде савыкталтыт

«Марий Эл Республикын Кугыжаныш Погынжын депутатше влакым сайлымаш нерген» Марий Эл Законын 56-шо статьяжын положенийже дене келшышын, шымше созыв Кугыжаныш Погынын депутатше-влакым  сайлыме годым регионал кугыжаныш периодике савыктыш изданий-влакын редакцийышт жеребьевкым шкевуя эртарат да регистрироватлыме кандидат-влакын сайлымаш деч ончычсо агитаций материалышт дене тӱлыде да тӱлен палдарыме графикым рашемдат.

Шымше созыв Марий Эл Кугыжаныш Погынын депутатышкыже ик мандатан сайлымаш округла деч регистрироватлыме кандидат-влаклан «Сурт-пече» газетыште тыгай кечылаште тӱлыде савыкталташышт вер ойыралтеш:

15 августышто

1-ше №-ан ик мандатан Зарубино сайлымаш округ деч –

А.В.Заболотских, Ю.А.Минаков, О.Р.Седов, А.С.Столбов;

2-шо №-ан ик мандатан Центральный сайлымаш округ деч –

Р.Ш.Бельгибаев, И.Л.Губин, В.В.Севастьянов, А.И.Федоров;

3-шо №-ан ик мандатан Молодёжный сайлымаш округ деч –

М.В.Бронников, Е.В.Ермохина, Д.В.Рыбаков, А.С.Соколов;

4-ше №-ан ик мандатан Сомбатхей сайлымаш округ деч –

В.Е.Дождиков, А.В.Маслихин, Р.В.Патраков, А.В.Пермикин;

5-ше №-ан ик мандатан Заречный сайлымаш округ деч –

В.А.Жезлов, Д.В.Иванов, К.Н.Писный, Т.Ю.Романова;

6-шо №-ан ик мандатан Дубки сайлымаш округ деч –

Н.В.Глущенко, П.В.Лапшин, С.Н.Сидоров, Н.А.Черников;

7-ше №-ан ик мандатан Ремзавод сайлымаш округ деч –

О.И.Барбашенов, Н.С.Павлова, А.С.Туманов, С.С.Шайдуллин;

8-ше №-ан ик мандатан Суворов сайлымаш округ деч –

А.В.Бирюков, И.Л.Бондарчук, А.А.Кандаков, В.Н.Самокаев;

9-ше №-ан ик мандатан Красноармейский сайлымаш округ деч –

А.С.Дружинин, В.И.Мухин, О.С.Фытова;

10-шо №-ан ик мандатан Анциферово сайлымаш округ деч –

А.А.Бахматов, А.А.Долгушев, С.В.Ерин, С.А.Машаев;

11-ше №-ан ик мандатан Гомзово сайлымаш округ деч –

В.И.Вертинская, В.В.Потехин, Н.В.Рудакова, С.Н.Царегородцев.

 

22 августышто

12-шо №-ан ик мандатан Берёзово сайлымаш округ деч –

В.М.Бочкарёв, Ю.В.Калаев, В.В.Муртазин, Е.А.Негодяев;

13-шо №-ан ик мандатан Строительный сайлымаш округ деч –

А.А.Иванов, И.В.Кулалаев, А.А.Мирбадалев;

14-ше №-ан ик мандатан Прохоров сайлымаш округ деч –

Г.Е.Пейсахович, Д.С.Петровский, Е.А.Ремнёв, М.В.Фадеев, С.З.Фирсов;

15-ше №-ан ик мандатан Гагарин сайлымаш округ деч –

О.Р.Асеинова, А.Р.Насыбуллин, Р.Р.Салахутдинов, А.А.Сорокин, Г.Ш.Хамитова;

16-шо №-ан ик мандатан Нагорный сайлымаш округ деч –

Д.Аблязов, Ю.П.Ершов, А.Д.Калугин, П.Г.Лифанов, С.М.Мартьянов;

17-ше №-ан ик мандатан Заводской сайлымаш округ деч –

Н.Г.Акозина, Г.В.Моисеев, Д.Н.Семёнов, Н.Ф.Семёнов, А.М.Сташкевич;

18-ше №-ан ик мандатан Козьмодемьянск сайлымаш округ деч –

С.Н.Громова, А.А.Дунин, О.Ф.Ерошкина, М.К.Королёв;

19-ше №-ан ик мандатан Поволжский сайлымаш округ деч –

А.А.Артюшкина, А.Г.Поствайкин, В.В.Речкин, Е.И.Шалахов;

20-шо №-ан ик мандатан Курыкмарий сайлымаш округ деч –

Л.А.Атласкина, И.И.Лобанов, В.Н.Плахов, С.Н.Рыбаков, Ю.Е.Саличкин, И.В.Эштуков;

 

29 августышто

21-ше №-ан ик мандатан Волжский сайлымаш округ деч –

И.В.Александров, Н.К.Бахтина, Г.П.Яковлев, Л.Н.Яковлева;

22-шо №-ан ик мандатан Красногорский сайлымаш округ деч –

Н.Ф.Александров, Е.Н.Бастраков, Э.А.Иванова, Е.Н.Кальянов;

23-шо №-ан ик мандатан Звенигово сайлымаш округ деч –

Ф.В.Керимов, С.Н.Романова, Е.Е.Савин, О.А.Савина, С.Ф.Степанов;

24-ше №-ан ик мандатан Сосновый сайлымаш округ деч –

О.А.Аблязова, А.А.Баркова, Т.Б.Большакова, М.А.Исманов, Н.Н.Козлова, О.В.Сергеева;

25-ше №-ан ик мандатан Западный сайлымаш округ деч –

Е.Д.Вахитова, В.В.Лебедев, А.В.Сочин, Д.Н.Шамшуров;

26-шо №-ан ик мандатан Кужэҥер сайлымаш округ деч –

С.В.Белоусов, Л.В.Кальсина, С.В.Карпов, С.-А.Я.Хасиев;

27-ше №-ан ик мандатан Марий Турек сайлымаш округ деч –

В.С.Ешметов, В.А.Макаров, Д.С.Сергеев, В.И.Снигирёв, В.М.Яковлев;

28-ше №-ан ик мандатан Медведево сайлымаш округ деч –

С.В.Антонов, Д.Н.Михайлов, Р.И.Муталиев, А.С.Пономарёв;

29-ше №-ан ик мандатан Лесной сайлымаш округ деч –

В.В.Ерина, А.И.Моисеев, М.В.Морозов, М.Г.Олейник.

 

5 сентябрьыште

30-шо №-ан ик мандатан Пригородный сайлымаш округ деч –

В.А.Алембаев, В.В.Бутенин, А.С.Козырев, Р.Х.Овчинникова, А.А.Чернядьев;

31-ше №-ан ик мандатан Красногорский сайлымаш округ деч –

А.Н.Безденежных, К.В.Бормотов, Е.Е.Мочалова, Д.Г.Федоров, Д.И.Харитонова;

32-шо №-ан ик мандатан Морко сайлымаш округ деч –

А.М.Иванов, А.Л.Киселёв, Э.А.Крылова, А.А.Павлов, А.О.Петухов;

33-шо №-ан ик мандатан Луговой сайлымаш округ деч –

Е.П.Кузьмин, О.Н.Тихонов, И.А.Яковлев;

34-ше №-ан ик мандатан У Торъял сайлымаш округ деч –

В.В.Домрачев, В.Д.Пуртов, С.В.Роженцов, В.С.Рябчиков;

35-ше №-ан ик мандатан Оршанке сайлымаш округ деч –

А.Л.Грищенко, Г.П.Ефремова, А.А.Карташов, Р.Б.Тихонов;

36-шо №-ан ик мандатан Параньга сайлымаш округ деч –

А.А.Делянов, Т.А.Мезина, А.Е.Павлов, Г.Р.Тухватуллина;

37-ше №-ан ик мандатан Шернур сайлымаш округ деч –

В.М.Емельянов, В.Т.Кожанов, Ю.А.Смоленцева, В.Д.Таникеева, Л.М.Токтаулова;

38-ше №-ан ик мандатан Советский сайлымаш округ деч –

А.В.Аверин, А.Е.Васильев, Р.Н.Слободяник, А.М.Таныгин;

39-ше №-ан ик мандатан Роҥго сайлымаш округ деч –

Н.И.Богачук, Л.Н.Бубнова, И.С.Гусев.

 

Шымше созыв Марий Эл Кугыжаныш Погынын депутатышкыже партийный списке почеш регистрироватлыме кандидат-влакым темлыше сайлымаш объединений-влаклан «Сурт-пече» газетыште тыгай кечылаште тўлыде савыкталташышт вер ойыралтеш:

15 августышто, 22 августышто, 29 августышто, 5 сентябрьыште

«Единый Россий» Россий политический партийын Марий регионал отделенийже,

«Справедливый Россий» политический партийын Марий Эл Республикысе регионал отделенийже,

«Россий Федерацийын коммунист партийже» политический партийын Марий республикысе отделенийже,

«Россий либерально-демократический партий – ЛДПР» политический партийын Марий регионал отделенийже,

«Пенсионер-влакын социальный чынлык верч Россий партийышт» политический партийын Марий Эл Республикысе регионал отделенийже,

«Россий коммунист-влак» коммунист партий» политический партийын Марий республикысе  отделенийже.

Опубликовать в Одноклассники

Добавить комментарий